KINO OBJAZDOWE ŁDK

PLAN WIDOWNI Sali Widowiskowej ŁDK
PLAN WIDOWNI Sali Widowiskowej ŁDK

 Film W lesie dziś nikt nie zaśnie nie będzie wyświetlany z powodu odwołania jego premiery przez dystrybutora. Więcej o  tym fakcie tutaj. 


 
 
KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE – SALA WIDOWISKOWA ŁDK – GRINCH

09.12., godz. 12:15; 16:15

USA 2018; animacja; reż. Yarrow Cheney, Scott Mosier; polski dubbing; dozwolony od lat – b/o, czas projekcji 90 min., bilet: normalny – 16,00 zł, ulgowy – 14 zł (uczniowie)

Ósme wspólne dzieło Illumination i Universal Pictures – komedia animowana „Grinch” – na podstawie świątecznego klasyka – książki „Dr. Seuss”. Historia zrzędliwego, cynicznego stwora, który marzy tylko o jednym – by ukraść święta Bożego Narodzenia. Zabawna, pełna ciepła, uniwersalna, oszałamiająco sfilmowana historia świąteczna z olbrzymią dawką optymizmu. Grinch mieszka w samotności, za jedynego kompana mając psa – Maxa. Opuszcza swą jaskinię, udając się do Ktosiowa, tylko w poszukiwaniu pożywienia. Każdego roku spokój Ktosiowa zaburza tylko jedno wydarzenie – celebracja świąt Bożego Narodzenia. Kiedy mieszkańcy Ktosiowa decydują, że tegoroczne święta będą obchodzone jeszcze bardziej hucznie, Grinch rozumie, że jedynym sposobem na zachowanie jego wymarzonego spokoju jest… kradzież świąt. Planuje nawet uprowadzenie św. Mikołaja. Tymczasem gdzieś w Ktosiowie Cindy-Lou, wraz z gangiem swych przyjaciół, planuje schwytać św. Mikołaja, by podziękować mu za pomoc jej zapracowanej samotnej matce. I tak niecny plan Grincha oraz dziękczynne zamiary Cindy-Lou kolidują ze sobą. Czy Cindy-Lou uda się spotkać św. Mikołaja? Czy Grinchowi uda się uciszyć gwarne świąteczne Ktosiowo?
KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE – SALA WIDOWISKOWA ŁDK –
7 UCZUĆ

09.12., godz. 14:00

USA 2018; dramat, komedia; reż. Marek Koterski; obsada: Michał Koterski, Marcin Dorociński, Andrzej Chyra, Katarzyna Figura, Małgorzata Bogdańska, Tomasz Karolak, Andrzej mastalerz; dozwolony od 15 lat, czas projekcji 116 min., bilety: 16 zł (normalny); 14 zł (ulgowy – uczniowie, studenci, seniorzy).

Radość, złość, smutek, strach, samotność, wstyd i poczucie winy. Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy – jak większość z nas – miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu wtedy emocji. Aby poprawić jakość swego dorosłego już życia, postanawia powrócić do tamtego nie do końca – jak się okazuje – beztroskiego okresu, by nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Ta ekstremalnie nieprzewidywalna podróż do przeszłości obfituje w szereg przezabawnych, wręcz komicznych sytuacji, ale niesie za sobą również moc wzruszeń i refleksji.
KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE – SALA WIDOWISKOWA ŁDK –
MIŁOŚĆ JEST WSZYSTKIM

09.12., godz. 18:00

Polska 2018; komedia; reż. Michał Kwieciński; obsada: Olaf Lubaszenko, Agnieszka Grochowska, Jan Englert, Eryk Lubos, Joanna Kulig, Mateusz Damięcki; dozwolony od 13 lat, czas projekcji 130 min. bilety: 16 zł (normalny); 14 zł (ulgowy – uczniowie, studenci, seniorzy).

Święta to czas radości i spokoju, ale przygotowania do nich to wielki chaos, który potrafi zburzyć doskonałe plany. Grudniowy czas przedświątecznej gorączki rozpocznie się wraz z przypłynięciem do miasta niezwykłego Świętego Mikołaja. Uruchomi to lawinę wyjątkowych zdarzeń. Romans z najpopularniejszym polskim piłkarzem spotka kobietę, której nikt nie nazwałby fanką futbolu. Zdrady i tajemnice zamieszają w niejednym małżeństwie, a dopracowany w każdym szczególe ślub będzie mieć zaskakujący finał.KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE – SALA WIDOWISKOWA ŁDK –
BOHEMIAN RHAPSODY

09.12., godz. 20:15

USA, Wielka Brytania 2018; biograficzny, dramat, muzyczny; reż. Bryan Singer; obsada: Rami Malek, Lucy Baynton, Gwilym Lee, Ben Hardy, Joseph Mazello, Aidan Gillen; dozwolony od 15 lat, czas projekcji 134 min.
Bilety: 16 zł (normalny); 14 zł (ulgowy – uczniowie, seniorzy, studenci).

Porywająca opowieść o zespole Queen, jego muzyce i niezwykłym wokaliście Freddie’em Mercurym (Rami Malek – serial TV ”Mr. Robot”), który przełamując stereotypy i konwencje, zdobył uwielbienie niezliczonych fanów. Film ukazuje błyskotliwą karierę zespołu, który dzięki ikonicznym utworom i rewolucyjnemu brzmieniu wspiął się na szczyty sławy, dopóki skandalizujący styl życia Mercury’ego nie postawił wszystkiego pod znakiem zapytania. Triumfalny powrót zespołu podczas koncertu narzecz Live Aid z udziałem cierpiącego na śmiertelną chorobę Mercury’ego wszedł na trwałe do historii muzyki rockowej i po dziś dzień stanowi źródło inspiracji dla wszystkich tych, którzy czują się inni, niepoprawnych marzycieli i wielbicieli muzyki na całym świecie.